Article publicat el 18 d'abril de 2022 

Diferents equips sèniors de Santa Coloma jugaran les noves fases d’ascens i de permanència establertes per la Federació Catalana per aquesta temporada i que començaran aquest proper cap de setmana. Unes fases força selectives que fan passar d’estar lluitant per l’ascens a jugar la fase de permanència. 

Bàsquet Draft Gramenet Groc (Tercera Catalana femenina) jugarà la fase d’ascens i CB Santa Coloma (Copa Catalunya i Segona Catalanes masculines), Bàsquet Neus (Segona Catalana femenina) i Gramenet BC “B” (Campionat de Catalunya Sots 25 masculí) jugaran les fases de permanència, per mantenir la categoria.


Copa Catalunya masculina 

CB Santa Coloma “A” 

Els d’Alberto Torres, que han estat lluitant tota la temporada per la fase han quedat relegats a jugar per la permanència al no entrar entre els quatre millors i estarà obligat a jugar, de manera injusta una fase de permanència. Estarà en el grup 6, amb una fase de 4 equips, on el darrer classificat baixarà a la Primera Catalana i el tercer classificat haurà de jugar un play-off de permanència per mantenir la categoria.

El seu calendari es aquest: 

  • Jornada 1. 23 d’abril de 2022, al Juan del Moral davant de l’UE Claret
  • Jornada 2. 30 d’abril de 2022, a la pista de CB Lliçà D’Amunt “A”
  • Jornada 3. 8 de maig de 2022, a la pista de CB Castellbisbal
  • Jornada 4. 14 de maig de 2022, a la pista de l’UE Claret
  • Jornada 5. 21 de maig de 2022, al Juan del Moral davant de CB Lliçà D’Amunt “A”
  • Jornada 6. 28 de maig de 2022, al Juan del Moral davant de CB Castellbisbal


Segona Catalana femenina 

Bàsquet Neus 

Com el CB Santa Coloma a la Copa Catalunya, les noies de Raul Pellitero, també han estat lluitant per les fases d’ascens i al quedar-se fora, es veuen abocades a jugar la fase de permanència per mantenir la categoria en el grup 7 on de tres equips, el darrer classificat baixarà directament a la Tercera Catalana.

El B. Draft Gramenet Groc davant del CB Les Franqueses / Fotografia: B. Draft Gramenet

El seu calendari es aquest: 

  • Jornada 1. 23 d’abril de 2022, a la pista de CB Aguiles
  • Jornada 2. 1 de maig de 2022, a La Colina davant de CB Castellbisbal “A”
  • Jornada 3. 15 de maig de 2022, a La Colina davant de CB Aguiles
  • Jornada 4. 22 de maig de 2022, a la pista de CB Castellbisbal “A”

"Bàsquet Draft Gramenet Groc (Tercera Catalana femenina) jugarà la fase d’ascens i CB Santa Coloma (Copa Catalunya i Segona Catalanes masculines), Bàsquet Neus (Segona Catalana femenina) i Gramenet BC “B” (Campionat de Catalunya Sots 25 masculí) jugaran les fases de permanència, per mantenir la categoria"


Segona Catalana masculina 

CB Santa Coloma “B” 

El segon equip del CB Santa Coloma haurà de defensar la categoria en el grup 15 de la permanència, on el 4rt. classificat baixarà directament i el tercer classificat, jugarà el play-off de permanència. 

El seu calendari es aquest: 

  • Jornada 1. 23 d’abril de 2022, al Juan del Moral davant de SE Sant Medir “A”
  • Jornada 2. 30 d’abril de 2022, a la pista de CB Cerdanyola “B”
  • Jornada 3. 7 de maig de 2022, a la pista de CB Torelló
  • Jornada 4. 15 de maig de 2022, a la pista de SE Sant Medir “A”
  • Jornada 5. 21 de maig de 2022, al Juan del Moral davant de CB Cerdanyola “B”
  • Jornada 6. 28 de maig de 2022, al Juan del Moral davant de CB Torelló


Tercera Catalana femenina 

Bàsquet Draft Gramenet Groc 

El segon sènior del club groc i negre es l’únic equip colomenc que actualment està en fases d’ascens i ho fa després de perdre només un partit i restar en segon lloc de la fase prèvia. Estarà en el grup 5 on l’objectiu de tots els equips integrants del grup serà quedar primer que donaria l’ascens automàtic a la Segona Catalana. 

El seu calendari es aquest: 

  • Jornada 1. 23 d’abril de 2022, a La Bastida davant de Lluïsos de Gràcia “B”
  • Jornada 2. 30 d’abril de 2022, a la pista de BF Cornellà
  • Jornada 3. 8 de maig de 2022, a la pista de Diagonal Mar Front Marítim Blau
  • Jornada 4. 14 de maig de 2022, a la pista de Lluïsos de Gràcia “B”
  • Jornada 5. 21 de maig de 2022, a La Bastida davant de BF Cornellà
  • Jornada 6. 28 de maig de 2022, a La Bastida davant de Diagonal Mar Front Marítim Blau


Campionat de Catalunya Sots 25 “A” 

Gramenet BC “B” 

L’equip de Joan Sala ha quedat el lloc vuitè del seu grup es veurà obligat a jugar en el grup 3 de la permanència per evitar el tercer lloc final, que dona pas a un play-off per la permanència i el darrer lloc que dona el descens al Campionat de Catalunya Sots 25 “B” 

El seu calendari es aquest: 

  • Jornada 1. 23 d’abril de 2022, a la pista de CB Gavà 2
  • Jornada 2. 1 de maig de 2022, al Poliesportiu del Raval davant de CN Caldes
  • Jornada 3. 8 de maig de 2022, al Poliesportiu del Raval davant de l’AE Les Corts
  • Jornada 4. 15 de maig de 2022, al Poliesportiu del Raval davant de CB Gavà 2
  • Jornada 5. 21 de maig de 2022, a la pista de CN Caldes
  • Jornada 6. 28 de maig de 2022, a la pista de l’AE Les Corts
Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.