7 de juliol de 2019, Teatre Josep M. de Sagarra

Premi Can Xaconet " A Tota una Trajectòria"

Amalia Sanchez Antoni Fogué Eli Calvo Francesc Lamela Pere Viñallonga

Premis Esportius

Millor entrenador sènior: Cesar Saura (Arenys Bàsquet - Lliga EBA) Millor jugador sènior: Javi Rodriguez (CB L'Hospitalet -LEB Plata) Millor jugadora sènior: Anabel Bello (Bàsquet Neus - Segona Catalana) Millor entrenador de promoció. Premi Josep Grau: Manel Muñiz (FC Barcelona - Infantil masculí) Millor entrenador de formació. Premi Juan del Moral: Sergio Vera (CB Joventut de Badalona Femení- Junior femení)

Premis No Esportius

Premi al suport al basquetbol colomenc: Complex Esportiu Torribera Premi a la difusió del basquetbol colomenc. Premi J.J. Abella: Diego Arroyo

Premi "Millor cistella de la temporada"

Ainoa Madueño (Femení Sant Adrià)

Mencions Esportives Individuals 2017-2018

Jana Serrano (Femení Sant Adrià) -Cadet femení (jugadora)-: Campiona Catalunya / Campiona nivell Preferent B Fase Regular Erika Aspajo (Barça CBS) -Cadet femení (jugadora)-: Campiona Catalunya Interterritorial Daniel Martinez (CB Grup Barna) -Premini femení (entrenador)-: Campió nivell C Fase Prèvia

​ Mencions Esportives Individuals

Alba Heredia / Rocio Heredia (Femení Sant Adrià) -Mini femení (jugadores)-: Campiones nivell A2 Fase Regular Alex Moral (CB Calella) -Sots 21 femení (entrenador)-: Campió nivell A Fase Regular / Campió Barcelona i Catalunya Nivell A Ana Guillen (Catalunya) / Daniel Martinez (Catalunya) -Infantil femení (jugadora/entrenador)-: Sots campions Espanya Ana Guillen (Femení Sant Adrià) -Infantil femení (jugadora)-: Campiona Catalunya i Espanya / Campiona de la MiniCopa de la Reina / Campiona Preferent Fase Prèvia / Fase Regular Andrea Moron (Femení Sant Adrià) -Premini femení (jugadora)-: Campiona nivell A Fase Prèvia / Fase Regular Arnau Palanca / Sergio Ruiz (CB Grup Barna) -Infantil masculí (jugadors)-: Campions Interterritorial Fase Regular Daniel Martinez (CB Grup Barna) -Premini femení (entrenador)-: Campió nivell B Fase Prèvia Daniel Martinez (CB Grup Barna) -Cadet femení (entrenador)-: Campió nivell B Fase Prèvia Didac Moron (UBSA) - Cadet masculí (jugador)-: Campió nivell CC 1er. Any. Fase Prèvia Ivan Grau / Jose Manuel Heredia / Victor Torres (UBSA) -Mini masculí (jugadors)-: Campions Territorials Nivell A2 / Nivell A2 Fase Regular Jana Serrano (Femení Sant Adrià) -Cadet femení (jugadora)-: Campiona Preferent Fase Prèvia Javi Rodriguez (CB L'Hospitalet - Sènior masculí (jugador)-: Campió Lliga Catalana LEB Plata Judith Sierra (Santa Rosa de Lima-Horta) -Cadet femení (jugadora)-: Campiona Nivell C1 Fase Regular Miquel Martinez (FC Barcelona) -Infantil masculí (jugador)-: Campió Preferent Fase Prèvia

Mencions Esportives Col.lectives

Bàsquet Neus "A" -Cadet masculí-: Campió nivell A Fase Prèvia Gramenet BC Taronja -Cadet masculí-: Campió nivell A Fase Prèvia Bàsquet Neus -Infantil masculí-: Campió nivell B1 Fase Regular Gramenet BC Blau -Cadet masculí-: Campió nivell C Fase Prèvia Bàsquet Neus -Preinfantil mixt-: Campió nivell B2 Fase Regular CB Santa Coloma "C"-Preinfantil masculí-: Campió nivell A2 Fase Regular ADE Fuster -Mini masculí-: Campió nivell C1 Fase Regular Gramenet BC Blau -Mini femení-: Campió nivell C1 Fase Regular ​ADE Fuster "A" -Premini masculí-: Campió nivell B1 Fase Regular ADE Fuster "B" -Premini masculí-: Campió nivell C Fase Prèvia Bàsquet Neus -Premini masculí-: Campió nivell D Fase Prèvia Gramenet BC -Premini femení-: Campió nivell B1 Fase Regular

Mencions Especials "Esforç i Superació"

ADE Fuster -Junior masculí- B. Draft Gramenet Negre -Mini femení- Bàsquet Neus -Mini masculí- CB Santa Coloma "A" -Premini masculí- Gramenet BC Blau -Premini masculí-