Article publicat el 9 d'agost de 2022 

Els calendaris de la Segona Catalana d’aquesta nova temporada ens portarà, després de moltes temporades un derbi colomenc femení a l’estar Bàsquet Neus i el recent ascendit B. Draft Gramenet en el mateix grup. No es podem oblidar tampoc del CB Santa Coloma que no tindrà derbi local però si molts partits amb equips barcelonins.

Bàsquet Neus / B. Draft Gramenet

Tots dos equips colomencs estaran en el mateix grup (3), i el partit entre elles serà l’últim del 2022, a la jornada 11, el 18 de desembre, al les 19.30 hores, al Poliesportiu de La Colina, mentre que el partit al Poliesportiu de La Bastida serà a manca de tres jornades per acabar la sessió regular, a la jornada 24, a les 20.00 hores del 6 de maig de 2023. 

En el grup, els dos equips es trobaran a equips com Diagonal Mar Front Marítim, els badalonins AE Sant Andreu Natzaret, CB Sant Josep, CB Joventut de Badalona Femení “B” o Círcol Catòlic i SESE “B”, entre d’altres.

Segons les bases de competició de la FCBQ els dos primers classificats dels quatre grups ascendiran a la Primera Catalana mentre els quatre equips darrers classificats de cada grup (11è, 12è, 13è, i 14è) més els equips que perdin les eliminatòries entre els equips classificats en els lloc 9è i 10è baixaran a la Tercera Catalana.

Bàsquet Neus debutarà com visitant, a L’Hospitalet del Llobregat, a la pista de l’AESE, el 24 de setembre, mentre que el seu primer partit a casa serà a la jornada següent davant del CB Joventut de Badalona Femení “B” i finalitzant la sessió regular el 21 de maig de 2023 a la pista del Bàsquet Ateneu Montserrat.

Collage: www.territoribc.com / Fotografies: www.territoribc.com / Domingo Rodríguez / AE Sant Andreu de Natzaret

Per la seva part, el B. Draft Gramenet tindrà el seu debut històric a la categoria com local, a La Bastida, amb l’AE Sant Andreu Natzaret, el 24 de setembre i el seu debut com visitant serà a la jornada 2, amb el CB Sant Josep de Badalona. Curiosament, els tres primers partits de les grogues i negres seran davant de 3 dels 4 representats badalonins al grup. 

Aquest es el calendari de Bàsquet Neus i B. Draft Gramenet.

 "Tots dos equips colomencs estaran en el mateix grup (3), i el partit entre elles serà l’últim del 2022, a la jornada 11, el 18 de desembre, al les 19.30 hores, al Poliesportiu de La Colina, mentre que el partit al Poliesportiu de La Bastida serà a manca de tres jornades per acabar la sessió regular, a la jornada 24, a les 20.00 hores del 6 de maig de 2023"

CB Santa Coloma "B"

Els vermells estaran al grup 2 d’aquesta Segona Catalana masculina, amb un predomini important d’equips de Barcelona ciutat (7) i de la zona del Vallès (4) completant un club de Badalona. 

L’equip de Jordi Ferrer serà el més matiner, ja que serà el primer que jugarà en el seu grup i ho farà el dissabte 24 de setembre, a les 17.30 hores, al Pavelló Juan del Moral, davant del CB CIC “A” barceloní, mentre que a la següent jornada tocarà jugar com visitant el seu primer partit i com no, a Barcelona, davant del Sant Ignasi.

L’equip colomenc acabarà la competició regular jugant a casa, davant d’un equip conegut, el CB Cerdanyola “B”, amb qui van coincidir fa ni dos mesos en la fase de permanència de la temporada passada. Serà el 20 de maig de 2023. 

Segons les bases de competició de la FCBQ els dos primers classificats dels sis grups ascendiran a la Primera Catalana mentre els quatre darrers classificats de cada grup (11è, 12è, 13è, i 14è) més els equips que perdin les eliminatòries entre els equips classificats en els lloc 9è i 10è baixaran a la Tercera Catalana.

Aquest es el calendari del CB Santa Coloma “B”.


Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.