Article publicat el 23 de setembre de 2022 

Nou equips colomencs a la categoria premini estaran repartits en tres nivells (“B”, “C” i “D”) on ens trobarem amb un únic derbi colomenc entre CB Santa Coloma i Gramenet BC. 

Nivell B masculí 

CB Santa Coloma “A” 

Barcelona (JAC Sants “A”, UE Gaudí “A”, SESE “B”) i Badalona (El Círcol “A” i CB Joventut de Badalona “B”),  seran els destins dels vermells, que debutaran a Badalona (El Círcol “A”) i acabaran a Barcelona (SESE “A”). 

Aquest es el calendari del CB Santa Coloma “A”

Nivell C femení 

B. Draft Gramenet Negre 

Quasi tot a Badalona (Maristes Ademar, AEE C. Cultural “A”, El Círcol i AE Sant Andreu de Natzaret) i un desplaçament a Mataró (UE Mataró FM) per les noies de Draft, que jugaran el primer partit com visitants (Maristes Ademar) i el darrer també igual (UE Mataró FM). 

Aquest es el calendari de B. Draft Gramenet Negre 

Gramenet BC 

Tres equips de la zona del Vallès (CB Mollet, amb qui debutarà al Poliesportiu del Raval, CN Caldes i Escola Pia Granollers) i un molt badaloní, CB Joventut Badalona “B”. Les grises acabaran una setmana abans la competició, ja que a la darrera jornada les tocarà descansar.

Aquest es el calendari de Gramenet BC

Nivell C masculí 

Bàsquet Neus 

50% d’equips del Baix Llobregat (CB Santfeliuenc “B” i CB Gavà 1) i 50% de Badalona (CB Sant Josep Badalona “A” i AE Badalonès). Comencen i acaben els blaus como locals: el primer del campionat amb el CB Gavà i el darrer del campionat davant del CB Sant Josep de Badalona “A”, tots dos a La Colina. 

Aquest es el calendari de Bàsquet Neus 

Collage: www.territoribc.com / Fotografies:  ADE Fuster / CB Santa Coloma / B. Draft Gramenet / Gramenet BC / Bàsquet Neus

Gramenet BC Taronja 

El Maresme (els dos equips de Vilassar, de Dalt i de Mar, i l’AB Premià 3) i Badalona (AEE C. Cultural “A” i CB Joventut Badalona 3) compartiran grup amb els petits de Gramenet BC, que debutaran a la pista de l’AB Premià 3 i acabaran amb un derbi comarcal rebent a l’AEE C. Cultural “A”. 

Aquest es el calendari de Gramenet BC Taronja 

 "Nou equips colomencs a la categoria premini estaran repartits en tres nivells (“B”, “C” i “D”) on ens trobarem amb un únic derbi colomenc entre CB Santa Coloma i Gramenet BC"

Nivell D femení 

B. Draft Gramenet Groc 

L’equip colomenc es trobarà amb tres equips vallesans (CB Cardedeu, UB Mir i UE Bàsquet Martorelles) i dos equips maresmencs (AB Premià i CB Vilassar de Dalt), debutant a la pista del CB Cardedeu i finalitzat el seu darrer partit del 2022 a la pista de l’UB Mir. 

Aquest es el calendari de B. Draft Gramenet Groc

Nivell D masculí 

ADE Fuster 

Els col·legials han caigut en un grup vallesà total (Escola Pia Granollers, CB Les Franqueses Verd, CB La Llagosta i UE Bàsquet Martorelles) amb dues incursions, la de l’ADE Fuster i el badaloní CB Sant Josep “B”. El seu debut serà a la pista de l’UE Bàsquet Martorelles i finalitzarà a Santa Coloma davant del CB Les Franqueses Verd. 

Aquest es el calendari d’ADE Fuster 

CB Santa Coloma / Gramenet BC Blau 

L’únic derbi a la categoria premini serà entre aquests dos equips que es trobaran a la jornada 5 (5 de novembre) en el Pavelló Juan del Moral i a la jornada 10 (17 de desembre) al Poliesportiu del Raval, en el que serà el darrer partit del 2022. Juntament amb els dos equips colomencs estaran dos equips badalonins (Salesians Badalona i AEE C. Cultural “B”) i un molletà (Sant Gervasi Mixte). 

Aquest es el calendari de CB Santa Coloma i Gramenet BC Blau 


Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.