Prèvia Derbi colomenc Premini masculí 2019-2020: CB Santa Coloma "A" - ADE Fuster "B"

Publicat 31 de gener de 2020. 10.16 hores -Webmaster-.


Dissabte a les 12.30 hores (Pavelló Juan Del Moral), CB Santa Coloma “A” i ADE Fuster “B” jugaran el derbi dels més petits, a premini masculí, i per estar amb la prèvia de www.territoribc.com, estan els seus entrenadors: Toni Salvador , per part dels primers, i Lluis Lirola, per part dels segons.


Què tal el debut en aquesta nova fase, en els dos partits jugats per l’ADE Fuster "B" i l'únic jugat per CB Santa Coloma "A"?. Les sensacions són bones?.


 • Toni Salvador (CB Santa Coloma "A"): Comencem aquesta nova fase amb un objectiu molt clar: el de formar-nos al màxim individualment i com a equip. Aquesta primera jornada ens ha servit per exemplificar aquest objectiu, treballant i portant a la pràctica tot el que estem aprenent en els entrenaments. En general som un equip amb moltes ganes d'aprendre coses noves, i cada dia intentem donar un passet més enllà.


 • Lluís Lirola (ADE Fuster "B"): En aquests dos partits hem notat que els equips que ens han tocat tenen més qualitat que els equips que ens enfrontem a la primera fase. En els dos partits hem estat sempre ficats en ells, però hem de seguir en la mateixa línia perquè els jugadors i jugadores que tenim en l'equip segueixin creixent. Les sensacions per part de l'equip tècnic són bones, veiem que els nois i noies van agafant el que se'ls explica en els entrenaments i el porten a terme en els partits.


Sempre es parla de la intensitat de joc, referint-se a un excés de pulsacions, en un derbi, però això en una categoria com la premini, deixa de tenir importància. Creieu que en la categoria que entreneu hi ha altres factors propis que es puguin incloure en un partit de la màxima rivalitat?


 • Toni Salvador (CB Santa Coloma "A"): L'objectiu final dels partits de formació hauria de ser sempre aprendre i formar-nos. I molt més si parlem d'una categoria com premini. Tot i això, gran part del nostre objectiu com a entrenadors és el de saber motivar el nostre equip per a, en primer lloc, crear aquesta il·lusió tan necessària que necessitem per poder aplicar allò que treballem dia a dia i, a més, desenvolupar les ganes per aprendre encara més. En segon lloc, també és important que els nens visquin aquest esperit competitiu que tan important és en l'esport, i que com a entrenadors hem de saber ensenyar i dirigir. I el fet de jugar un "derbi" ens ajuda enormement perquè els nens i nenes entenguin tot això i, al seu torn, se sentin implicats.


 • Lluís Lirola (ADE Fuster "B"): Crec que sí, com la diferència d'edat d'un i altre equip. Per exemple, en el nostre equip tenim nois i noies que fan tercer i segon de primària i ara ens enfrontem a equips que els seus jugadors ja van a quart de primària. Aquest any (o dos) de diferència en aquestes edats són importants.


Toni Salvador: "Comencem aquesta nova fase amb un objectiu molt clar: el de formar-nos al màxim individualment i com a equip. Aquesta primera jornada ens ha servit per exemplificar aquest objectiu, treballant i portant a la pràctica tot el que estem aprenent en els entrenaments"


Lluís Lirola: "Com sempre he dit, els objectius d'aquesta fase com de tot l'any, no és quedar primer ni jugar per guanyar. Per a nosaltres els objectius són que els jugadors i jugadores s'ho passin bé, aprenguin i que els acabi agradant nostre esport. Guanyar o perdre no té importància."

Una segona fase en la qual passeu a una millora, en nivell de competició dos equips, de nivell C en fase prèvia a nivell C1 en aquesta fase regular. Quins objectius espereu complir en aquests gairebé cinc mesos que resten de competició oficial?.


 • Toni Salvador (CB Santa Coloma "A"): Com deia, el nostre principal objectiu és el de formar-nos al màxim individualment i com a equip. Pel que esperem una segona fase que ens permeti treballar i aprendre molt, i que a final de temporada sentim un gran creixement en tots els jugadors de l'equip.


 • Lluís Lirola (ADE Fuster "B"): Com sempre he dit, els objectius d'aquesta fase com de tot l'any, no és quedar primer ni jugar per guanyar. Per a nosaltres els objectius són que els jugadors i jugadores s'ho passin bé, aprenguin i que els acabi agradant nostre esport. Guanyar o perdre no té importància.fondo1.jpg

© 2007-2021. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

 • Facebook icono social
 • Twitter
 • Instagram
 • Icono social Flickr
 • YouTube
 • Icono social Vimeo