Prèvia Derbi colomenc Cadet masculí 2019-2020: Bàsquet Neus "B" - Gramenet BC Gris

 • hPublicat 3 d'octubre de 2019. 10.06 hores -Webmaster-.

El primer derbi masculí de promoció de la temporada serà al Poliesportiu de La Colina (12.45 hores) el proper dissabte, entre Bàsquet Neus “B” i Gramenet BC Gris, en partit corresponent a la primera fase de nivell C. Menys d’una setmana després de jugar a la Copa SCG, tots dos equips es tornen a trobar i els seus entrenadors, Christian de La Osa (Bàsquet Neus “B”) i Albert Perez (Gramenet BC Gris) presents a la prèvia de www.territoribc.com.


Per començar un derbi colomenc. Es comença fort la temporada, no?


 • Christian de La Osa (Bàsquet Neus "B"): Ha estat curiós acabar la pretemporada enfrontant-nos a la Copa SCG i ara tornar a jugar la setmana següent en lliga. Els derbis sempre són partits bonics i interessants, i que, ben gestionats, creen un ambient de bàsquet que ens ajuda a tots a seguir fomentant nostre esport. Esperem que en aquesta primera jornada es repeteixi el clima d'esportivitat que hi ha hagut a la Copa SCG i puguem gaudir d'un bon partit.


 • Albert Perez (Gramenet BC Gris): Un derbi colomenc sempre motiva més als jugadors, la qual cosa és positiva, però la nostra intenció és afrontar-lo com un altre partit qualsevol.


Christian de la Osa: Mai hem d'oblidar que treballem amb persones, en aquest cas adolescents, amb tot el que aquesta edat comporta a nivell de context, i el fet que els entrenadors podem ser una referència important durant aquests anys"


Albert Perez: Un derbi colomenc sempre motiva més als jugadors, la qual cosa és positiva, però la nostra intenció és afrontar-lo com un altre partit qualsevol"

En aquesta primera fase de competició estareu en nivell C. Que espereu d'aquesta primera part de la temporada?


 • Christian de La Osa (Bàsquet Neus "B"): Aquests primers partits ens serviran per definir el que serà el nostre equip. Aquest any s'ajunten nois de primer i segon any i fins i tot algun que encara no havia competit. El nostre primer repte és convertir aquesta barreja en un equip, tant a nivell esportiu com extraesportiu. A més d'això, aquesta primera fase ens servirà per veure una mica quin nivell ens correspon després de Nadal, i esperem que aquesta primera part de la competició ens ajudi a veure a quin nivell pot arribar a competir el nostre equip.


 • Albert Perez (Gramenet BC Gris): Intentar competir el màxim de partits possibles millorant tant de forma individual com col·lectiva.


L'etapa cadet, especialment en el seu primer any, sol ser difícil per als jugadors. Com entrenadors, dediqueu un temps prudencial a treballar aquests aspectes?


 • Christian de La Osa (Bàsquet Neus "B"): Al final, mai hem d'oblidar que treballem amb persones, en aquest cas adolescents, amb tot el que aquesta edat comporta a nivell de context, i el fet que els entrenadors podem ser una referència important durant aquests anys.


 • Albert Perez (Gramenet BC Gris): Com entrenadors hem d'intentar parlar amb els jugadors perquè siguin conscients d'aquesta nova etapa i el que comporta, sense deixar enrere la nostra filosofia de seguir millorant i aprenent.
fondo1.jpg

© 2007-2021. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

 • Facebook icono social
 • Twitter
 • Instagram
 • Icono social Flickr
 • YouTube
 • Icono social Vimeo