Lligues catalanes per els representants colomencs

Publicat 5 d'agost de 2020. 10.16 hores. -Webmaster-.


Els representants colomencs a la Lliga Femenina 2 i a la Lliga EBA ja coneixen els seus rivals per a les corresponents Lligues Catalanes d’enguany, amb dates de competició i format del mateix, dins de la incògnita de la situació actual debut al COVID-19.


A la Lliga Femenina 2, amb 10 equips participant, debut a la ampliació de categories, es tot un rècord per la competició, on tindrà al Bàsquet Maresme 3 Viles Boet Mataró, de Marta Arbizu com el màxim exponent del basquetbol de la ciutat.


La jugadora colomenca i el seu equip estaran enquadrats al grup 1, on jugaran una eliminatòria d’anada i tornada amb el GEIEG gironí, jugant el primer partit el 12 de setembre a Mataró i el 19 de setembre, a Girona. El guanyador de la eliminatòria jugarà la Final A 4, el 26 i 27 de setembre, encara per definir la ubicació.


La resta de grups estaran dividits de la següent manera, el grup 2 amb Femení Sant Adrià, BF Viladecans, i UE Mataró-Femení Maresme, el grup 3 amb Lima-Horta Barcelona, Segle XXI i Club Joventut de Badalona i el grup 4, on estaran Barça CBS i Bàsquet Almeda.


A la Lliga Catalana d’EBA, haurà coincidència colomenca a la fase prèvia d’una competició que tindrà a Antonio Ruiz (jugador de l’AE Badalonès), Cesar Saura (entrenador del CB Joventut de Badalona), Albert Viñallonga Gomez (jugador de l’UE Mataró -a la fotografia-) i Javi Rodriguez i Imanol Martinez (jugadors del CB Mollet), com representants del basquetbol de la ciutat.


"En el grup 3, triangular i coincidència colomenca, amb Maristes Ademar, AE Badalonès i CB Joventut de Badalona. El 19 de setembre debutarà l’equip de Cesar Saura rebent a Maristes Ademar, el 26 de setembre, l’AE Bàdalonès, equip d’Antonio Garcia jugarà a pista de Maristes Ademar i tancarà el grup “el derbi” colomenc entre AE Badalonès i CB Joventut de Badalona, el 3 d’octubre"

Fotografia: UE Mataró

En el grup 3, triangular i coincidència colomenca, amb Maristes Ademar, AE Badalonès i CB Joventut de Badalona. El 19 de setembre debutarà l’equip de Cesar Saura rebent a Maristes Ademar, el 26 de setembre, l’AE Bàdalonès, equip d’Antonio Garcia jugarà a pista de Maristes Ademar i tancarà el grup “el derbi” colomenc entre AE Badalonès i CB Joventut de Badalona, el 3 d’octubre.


En el grup 5, l’equip d’Albert Viñallonga Gomez no debutarà fins el 26 de setembre, a la pista del Lliçà d’Amunt i jugarà el partit de rivalitat mataronina a la darrera jornada, el 4 d’octubre, rebent al Bàsquet 3 Viles Boet Mataró.


Finalment, en el grup 7, el CB Mollet de Javi Rodriguez i Imanol Martinez començarà jugant el 20 de setembre, com local, davant de l’UB Barberà i finalitzarà la seva participació en aquesta fase prèvia a la pista del CB Granollers, el 3 d’octubre.


Els millors de cada grup passaran a participar en la Final a 8 de la Lliga Catalana d’EBA entre el 10 i el 12 d’octubre, sense seu confirmada actualment.



fondo1.jpg

© 2007-2020. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo