La pluja no va deslluir la tercera jornada de la Copa SCG. Resum de la 3a. Jornada

  • Publicat 24 de setembre de 2019. 13.38 hores -Webmaster-.

La pluja caiguda el dissabte no va evitar que es jugués la tercera jornada de la Copa SCG que es va jugar simultàniament als Poliesportius del Raval i La Bastida i al Pavelló Juan del Moral, i el diumenge també a aquesta darrera instal·lació.


Abans, el divendres, darrer partit del triangular sènior 2a. i 3a. Catalana entre Bàsquet Neus i CB Santa Coloma “B”, en el Poliesportiu de La Colina, i que va acabar amb victòria dels blaus per 72 a 67, quedant el Bàsquet Neus a la primera posició final de la Copa SCG.


Al Poliesportiu del Raval, quatre partits més, el segon partit del triangular a la categoria cadet masculí nivell A entre Gramenet BC Taronja i CB Santa Coloma, amb victòria dels primers per 77 a 45 i que deixarà el desenllaç final de la classificació per el darrer partit"

Fotografia: B. Draft Gramenet

El dissabte, al Poliesportiu de La Bastida, el primer partit del triangular a la categoria mini masculí nivell C, entre ADE Fuster, com primer equip col·legial participant a la Copa SCG 2019 i Gramenet BC Blau, amb victòria per els grisos per 70 a 58, i el darrer partit del triangular a la categoria junior masculí Interterritorial entre Bàsquet Neus “A” i CB Santa Coloma “A”, amb victòria dels primers per 71 a 65. Per la tarda, torn per el Bàsquet Draft Gramenet amb tres partits i tres finals: Junior – Círcol Catòlic Badalona (64-43), Sènior “B” – CB Joventut de Badalona “B” (37-78) i Sènior “A” – Bàsquet Samà Vilanova (48-47).


Al Poliesportiu del Raval, quatre partits més, el segon partit del triangular a la categoria cadet masculí nivell A entre Gramenet BC Taronja i CB Santa Coloma, amb victòria dels primers per 77 a 45 i que deixarà el desenllaç final de la classificació per el darrer partit, el segon partit del triangular a premini masculí nivell C1 entre ADE Fuster i Gramenet BC (41-37), a les 11.00 hores, la final a la categoria Junior femení Interterritorial entre B. Draft Gramenet i Gramenet BC, i victòria de les primeres per 64-44, acabant la jornada amb la final masculina a junior Nivell A entre Bàsquet Neus “B” i SE Sant Joan de Mata i victòria dels colomencs per 56 a 51.


Al Pavelló Juan del Moral, la final de la categoria Infantil masculina Interterritorial, entre el CB Santa Coloma i el FC Barcelona “B”, entrenat per el colomenc Manel Muñiz, i victòria final per els visitants (32-96) mentre que a les 16.00 hores, la final de la categoria Infantil Nivells B-C entre ADE Fuster i Bàsquet Neus, amb victòria per els blaus, per 46 a 50, en un partit decidit al darrer període.


El diumenge, també al Pavelló Juan del Moral, tres finals més. La primera, la final femenina de la categoria unificada entre 1er. Any i nivell B, entre B. Draft Gramenet i Gramenet Neus, va ser per les primeres per 56 a 28. Seguidament, dues finals per Gramenet BC com protagonistes, amb el sots 21 femení que jugaria amb el Sènior del BC Sant Joan Despí (42-45) i el sènior “B” que guanyaria al SE Sant Medir “B” per 62 a 57.



© 2007-2020. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo
Consell Esportiu del Barcelonès Nord

Plaça de la Vila 12, Planta 6 08930 Sant Adrià del Besòs www.cebnord.com

Go to link