Junior / Cadet masculí i femení: Els calendaris 2019-2020 de la primera fase de competició

Publicat 28 de setembre de 2019. 11.26 hores -Webmaster-.

Els calendaris cadet i junior de promoció ens oferiran tres derbis colomencs, dos a cadet, un masculí i un femení, i un a junior, masculí, amb un denominador comú en tots tres derbis, ja que Gramenet BC estarà en tots tres enfrontaments.


Junior


Nivell B


Gramenet BC


Les noies de Gramenet BC tindran un grup (3) majoritàriament vallesà que només el trenca l’UB Llefià badaloní, debutant a casa enfront del CB Santa Perpetua.



Nivell C


Bàsquet Neus “C” / Gramenet BC Blau


En aquest grup 4 de nivell C, Gramenet BC Blau i Bàsquet Neus “C” jugaran un derbi masculí junior, que ja s’avança aquest cap de setmana a la Copa SCG, que arribarà el primer el 10 de novembre al Poliesportiu del Raval, i haurem d’esperar a la darrera jornada (22 de desembre) per trobar-nos el segon partit, al Poliesportiu de La Colina. En el seu grup, majoria de dos equips de Badalona, Salesians i Escola Jungfrau.



Cadet


Nivell A


B. Draft Gramenet Negre / Gramenet BC


El derbi femení a cadet estarà en el grup 5 amb B. Draft Gramenet Negre i Gramenet BC, que ja es trobaran a la primera jornada (5 d’octubre) al Poliesportiu de La Bastida, essent la tornada el 16 de novembre, al Poliesportiu del Raval. El grup es completarà amb dos equips badalonins i dos equips vallesans.



Bàsquet Neus “A”


En el grup 9 els col·legials debutaran amb l’únic equip de fora de Barcelona del grup, el CB Matadepera, i coincidint amb equips trajectòria con el CB Cornellà o el CB L’Hospitalet.



El derbi femení a cadet estarà en el grup 5 amb B. Draft Gramenet Negre i Gramenet BC, que ja es trobaran a la primera jornada (5 d’octubre) al Poliesportiu de La Bastida, essent la tornada el 16 de novembre, al Poliesportiu del Raval"

Fotografia: Font desconeguda

CB Santa Coloma


L’equip inquilí del Juan del Moral tindrà en el grup 6 equips repartits entre Barcelona ciutat i la veïna Badalona, amb el primer partit a casa davant de Salesians badaloní.



Gramenet BC Taronja


El grup 3 serà la llar esportiva dels grisos en aquesta primera fase on tindrà com companys esportius a equips de bon prestigi com CB Joventut de Badalona 3 o El Masnou Basquetbol “B”, debutant al Raval davant de CB Vilassar de Mar Negre.



Nivell B


ADE Fuster


Grup majoritari barceloní, amb incursions del CB Castellar i del CB Sant Josep Obrer de L’Hospitalet de Llobregat, amb qui debutarà com local en l’inici de competició.



B. Draft Gramenet Groc


Grup (11) molt barceloní, amb dos equips del barri de les Corts, un de Sagrada Familia, un de Sant Gervasi i un altre del barri de Gràcia, debutant a La Bastida davant del Bàsquet SAFA Claror 2.



Gramenet BC Blau


El segon equip cadet dels nois de Gramenet BC estarà al grup 10 debutant a la pista del CB Mollet “C”, i compartint calendari amb equips com l’UE Montgat “B” o l’AE Sant Andreu Natzaret “B”.



Nivell C


Bàsquet Neus “B”Gramenet BC Gris


El segon dels derbis colomencs estarà en aquest nivell, entre Bàsquet Neus “B” i Gramenet BC Gris, i no tardarà en arribar ja que tots dos equips es veuran les cares a la primera jornada, el 5 d’octubre, al Poliesportiu de La Colina, mentre que la tornada serà el 16 de novembre. Acompanyaran als dos equips colomencs, l’UB Llefià o el CB Parets, entre d’altres equips.





© 2007-2020. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo