Informació total per els representants colomencs a Preferent

Publicat  12 de febrer de 2021. 10.29 hores. -Webmaster-.


Si dissabte passat fèiem ressò de la noticia de la Federació Catalana de Basquetbol referent als 3 equips colomencs a les categories Preferents i que havien estat “absorbides” per la Federació Espanyola de Basquetbol, per començar a entrenar i competir amparant-se en ser una competició nacional, però només es sabia els components dels grups de cadascun dels equips colomencs, ara ja tenim més informació.


S’han publicat els calendaris amb les dates de competició i també les bases de competició i per tant , farem un repàs del calendaris i el sistema de competició dels tres equips colomencs que participaran en aquesta categoria Preferent.


El junior negre del B. Draft Gramenet tindrà un equip més el grup des del darrer calendari i només estarà amb el Maresme Boet Mataró, estant també el Bàsquet Samà Vilanova JFA.


El 7 de març començarà la competició on les grogues i negres descansaran en aquest primera jornada, finalitzant el 20 de març aquesta fase prèvia ja que es jugarà només a una volta: B. Draft Gramenet jugarà a La Bastida davant de l’equip mataroní i com visitant a Vilanova i la Geltrú a la darrera jornada.


El primer classificat del grup passarà a la següent ronda, estant en el grup A.


Aquest es el calendari complet del B. Draft Gramenet


"S’han publicat els calendaris amb les dates de competició i també les bases de competició i per tant , farem un repàs del calendaris i el sistema de competició dels tres equips colomencs que participaran en aquesta categoria Preferent."

El junior del B. Draft Gramenet a la pretemporada / Fotografia: B. Draft Gramenet

El junior del CB Santa Coloma estarà juntament amb Bq. Manyanet Molins, Bàsquet Samà Vilanova JMA i el CB Granollers 1, en el grup B4, com ja es coneixia des de la setmana anterior i també jugarà a una sola volta, jugant com visitant a Vilanova i la Geltrú, la primera jornada, el 7 de març, com local a la segona davant del CB Granollers 1, i finalment com visitant a Molins de Rei, el 21 de març.


També a junior masculí es classificarà el primer de cada grup per a la següent fase.


Aquest es el calendari complet del CB Santa Coloma.


L’infantil negre del B. Draft Gramenet començarà descansant i jugarà el 13 de març a La Bastida davant del TGN Bàsquet 07A mentre que a la darrera jornada visitarà al SESE “A”, jugant també només una única volta.


En aquest cas, els dos primers classificats si que es classificaran per a la següent fase.


Aquest es el calendari complet del B. Draft Gramenet



fondo1.jpg

© 2007-2021. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo