Calendaris Temporada 2020-2021 (fase 2021). Campionats Preferents femení i masculí

Publicat 6 de desembre de 2020. 10.19 hores. -Webmaster-.


Toca conèixer els grups dels equips colomencs a la categoria Preferent, que s’ha fet esperar ja que els calendaris juniors i infantils d’aquesta categoria no van sortir fins el passat divendres, gairebé una setmana més tard que la resta de calendaris d’aquesta nova fase.


Sots 21 masculí


Bàsquet Neus


Els blaus tindran desplaçaments propers, a Barcelona i Badalona, i just ho farà a la primera “bombolla” a la pista del CB Sagrat Cor Diputació, per després no tornar a jugar més d’un mes més tard, ja que descansen a la segona “bombolla” i tornar davant del Bàsquet Nou Barris.


La resta d’equips amb qui jugarà serà l’AEE C. Cultural BDN i Lluïsos de Gràcia, acabant jugant a la històrica pista del barri de Gràcia.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Bàsquet Neus


Junior femení


B. Draft Gramenet Negre


Només tres equips al grup per l’equip groc i negre, que començarà rebent al CB Lleida i fent el llarg desplaçament a la capital de Segre, a la primera “bombolla”.


Posteriorment les “bombolles” es reduiran amb Lluïsos de Gràcia “A” i UE Mataró, amb qui tancarà el grup al Poliesportiu de La Bastida.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet


"En el grup 2 es trobarà l’esquadra vermella amb domini d’equips vallesans, tots menys l’AE Badalonès “A”, i amb el “handicap” inicial de que els colomencs no començaran a jugar fins la tercera jornada ja que descansaran la primera “bombolla”."

Collage: www.territoribc.com / Fotografia: Ainoa Madueño / B. Draft Gramenet / CB Santa Coloma

Junior masculí


CB Santa Coloma “A”


En el grup B4, també el CB Santa Coloma tindrà només 3 equips amb qui jugar en aquesta nova fase.


Començarà visitant al CB Granollers1 i rebent als del Vallès en la primera de les “bombolles”, mentre que posteriorment, jugarà amb Bàsquet Samà Vilanova “A”, en el desplaçament més llarg, i finalment amb Bàsquet Manyanet Molins, amb el darrer partit del grup al Juan del Moral.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de CB Santa Coloma


Infantil femení


B. Draft Gramenet Negre


Les més petites d’aquest grup d’equips preferents, tindran un debut a casa davant del CB Cornellà “A” i una segona continuïtat barcelonina a la següent “bombolla” davant del SESE “A”.


El tercer equip en discòrdia del grup serà un desplaçament força llarg, amb el CB Lleida “A”, però essent el darrer partit del grup, a Santa Coloma.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet



fondo1.jpg

© 2007-2021. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo