Calendaris Temporada 2020-2021 (fase 2021). Campionats Nivells "A" i "B" femení i masculí

Publicat 8 de desembre de 2020. 10.13 hores. -Webmaster-.


Finalment restarien conèixer els calendaris dels equips sots 21 i junior a les categories a nivell “A” i “B”, Bàsquet Neus, B. Draft Gramenet i Gramenet BC, tenen els seus equips.


Nivell “A” masculí


Bàsquet Neus “B”


Grup 12 per els blaus que li ha tocat un grup proper i començarà jugant a casa, amb l’equip que li farà desplaçar-se més lluny, l’AB Premià “A”. Seguidament, en la següent “bombolla” el primer dels tres derbis comarcals, davant del Círcol Catòlic “A”.


Seguidament Bàsquet Neus “B” jugarà successivament davant de l’AE Badalonès “A”, UB Sant Adrià “4” i UE Montgat “A”, amb qui finalitzarà a La Colina.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Bàsquet Neus


Gramenet BC Blau


Un grup abans, en el 11, estarà Gramenet BC Blau, repartir entre equips de la zona del Maresme i de la zona del Vallès, començant visitant al CB Argentona Negre, en la primera “bombolla” i seguint en la següent tanda també el primer partit com visitant davant del CB Vilassar de Mar.


Seguirà la competició amb les “bombolles” davant del Mataró Parc Maresme 1, i finalment davant dels dos equips vallesans, el CB L’Ametlla Blanc i el Sant Gervasi 1.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Gramenet BC


"En grup 4A serà el punt de partida de les grogues i negres on començaran descansant ja que es un grup amb 5 equips i hauran d’esperar a la “bombolla” del 6 de febrer per rebre a l’AB Premià."

Collage: www.territoribc.com / Fotografia: CB Calella / B. Draft Gramenet / www.territoribc.com

Nivell “A” femení


B. Draft Gramenet Groc


En grup 4A serà el punt de partida de les grogues i negres on començaran descansant ja que es un grup amb 5 equips i hauran d’esperar a la “bombolla” del 6 de febrer per rebre a l’AB Premià.


Seguidament jugaran amb l’UER Pineda de Mar i els dos equips badalonins del grup, l’AE Badalonès i l’AE Minguella.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet


Nivell “B” masculí


Sots masculí


Gramenet BC


En el grup 5, grup de la zona del Maresme amb un “infiltrat” vallesà. Els grisos debutaran la primera dobla jornada amb el CB Premià de Dalt Vermell, per seguir en el Maresme, amb l’AE Teià.


Després CB Valldemia-Maristes “B”, jornada de descans i l’equip vallesà, l’UE Sant Cugat Negre.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Gramenet BC


Junior masculí


Bàsquet Neus “C”


Començarà l’equip col·legial en el grup 12 a casa davant del CE Vila Olímpica, repetint la següent “bombolla” davant un altre equip de Barcelona ciutat, el CB Alisos “A”.


Després vindrà el “tour” amb equips de Badalona, l’AE Badalonès “B” i després l’AE Sant Andreu de Natzaret “B” per acabar el grup davant de l’UE Montgat “C”, i a La Colina.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Bàsquet Neus



fondo1.jpg

© 2007-2021. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo