Calendaris temporada 2020-2021. Campionats Preferents femení i masculí

Publicat 18 d'agost de 2020. 10.15 hores. -Webmaster-.


Tres categories representaran al basquetbol als campionats preferents, la sots 21 masculina, amb Basquet Neus, la junior masculina i femenina amb CB Santa Coloma i B. Draft Gramenet respectivament, i la infantil, amb aquesta darrera entitat.


Bàsquet Neus – Sots 21 masculí


Els blaus debutaran a casa en derbi comarcal, davant de l’AE Minguella “A”, el 18 d’octubre i acabaran aquesta primera fase a la pista del CB Cerdanyola “A”. a més d’aquests dos equips, estaran en el grup CB Mollet, CB Parets, Sabadell Sud CB “A”, AEE Col·legi Cultural BDN, CE Sant Nicolau, CB Premià de Dalt Negre i A. Bàsquet Bufalà.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Bàsquet Neus


B. Draft Gramenet Negre - Junior femení


Les grogues i negres estaran compartint grup amb Joviat, CB Granollers 1, Basket Almeda 2, entrenat per el colomenc Sergio Vera, CN Sabadell “A” i CB Lleida, en la primera fase de la competició.


Començaran el campionat visitant al Joviat, a Manresa, el 17 d’octubre, i jugarà el primer partit a La Bastida, a la següent jornada, davant del CB Granollers 1. A la següent jornada, la tercera, rebran al Basket Almeda 2 de Sergio Vera.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet


"Tres categories representaran al basquetbol als campionats preferents, la sots 21 masculina, amb Basquet Neus, la junior masculina i femenina amb CB Santa Coloma i B. Draft Gramenet respectivament, i la infantil, amb aquesta darrera entitat"

Fotografia: Ainoa Madueño

CB Santa Coloma - Junior masculí


Els vermells debutaran en un derbi comarcal, a la pista del CB Sant Josep de Badalona, en el partit que tancarà la primera jornada, mentre que el primer com local serà davant de La Salle Manresa “A”, a la jornada 2. Completaran el grup equips com l’UE Gaudí “A”, el Bàsquet Molins i SESE “A”.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de CB Santa Coloma


B. Draft Gramenet Negre - Infantil femeni


Las grogues i negres estaran Femení Maresme UE Mataró, GEIEG Unigirona Vermell, CB Viladecans Verd i SESE “A” i no començaran a jugar fins la segona jornada, al tocar-lis descans a la primera jornada del calendari, quan debutaran a La Bastida amb les gironines. Acabaran aquesta primera fase a la pista del CB Viladecans Verd.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet



fondo1.jpg

© 2007-2020. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo