Calendaris 1a. fase temporada 2020-2021 Nivell B. Cadet, infantil i preinfantil

Publicat 13 d'octubre de 2020. 10.27 hores. -Webmaster-.


La Federació Catalana de Basquetbol, després de publicar els calendaris de promoció relatius als nivells A, fan el mateix amb els nivells B, on si que haurà un derbi colomenc, a cadet femení. En aquest primer article estarem pendents de les categories cadet, tant masculina com femenina, i infanti femení i preinfantil, a masculí.


Bàsquet Neus / Gramenet BC Blau – Cadet femení


Els dos equips colomencs tancaran el grup amb el derbi colomencs en els dos darrers partits, segons el disseny de “bombolla” de la FCB, el 12 de desembre al Poliesportiu de La Colina i el 19 de desembre, al Poliesportiu del Raval. Acompanyaran als dos equips colomencs, dos equips badalonins, com l’UB Llefià “A” i el Joventut de Badalona Femení 2.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Bàsquet Neus i Gramenet BC Blau


CB Santa Coloma “B” – Cadet masculí


Els vermells estaran al grup 11, en un grup molt proper geogràficament, juntament amb AE Sant Andreu de Natzaret “A”, UBSA “4” i AB Bufalà. El primer dels partits serà el que obri el grup, a pista de l’UBSA “4”, jugant la setmana següent al Pavelló Juan del Moral.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de CB Santa Coloma "B"


Gramenet BC Blau – Cadet masculí


El grup 12 serà el destí dels colomencs que només hauran de desplaçar-se a Badalona ja que tots els equips seran de la ciutat veïna (CB Joventut “4”, Circol Catòlic i AE Minguella “B”), començant el primer doble enfrontament a casa davant de l’AE Minguella “B”)


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Gramenet BC Blau


"En aquest grup, el 7, el predomini d’equips serà de Badalona, amb CB Joventut de Badalona, a qui visitarà Gramenet BC en el primer partit del grup, i l’AE Sant Andreu de Natzaret, mentre que el tercer equip amb qui els grisos compartiran el grup serà el Bàsquet Alella."

Fotografia: CB Santa Coloma

B. Draft Gramenet Groc – Infantil femení


Les noies de B. Draft Gramenet tindran un grup amb majoria del Maresme (CB Argentona Negre i CB Vilassar de Mar) i un equip molt proper (Circol Catòlic). La primera sèrie de la “bombolla” serà a casa davant del CB Argentona Negre, el 31 d’octubre.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de B. Draft Gramenet Groc


Gramenet BC – Preinfantil masculí


En aquest grup, el 7, el predomini d’equips serà de Badalona, amb CB Joventut de Badalona, a qui visitarà Gramenet BC en el primer partit del grup, i l’AE Sant Andreu de Natzaret, mentre que el tercer equip amb qui els grisos compartiran el grup serà el Bàsquet Alella.


En aquest enllaç trobareu el calendari complert de Gramenet BC



fondo1.jpg

© 2007-2020. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo
El Mirall.net

Anselm Clavé, 5-7, Planta 1. 08921 Santa Coloma de Gramenet www.elmirall.net

Go to link