Article publicat el 16 de juny de 2022

A menys de tres setmanes per la celebració dels Premis Molt Bàsquet 2020, es el moment de desvetllar els tres finalistes finals dels premis de cada categoria esportiva, malgrat el dia dels Premis Molt Bàsquet, seran visualitzats els cinc finalistes de cada categoria. 

Com novetat, a més del guanyador o guanyadora de cada categoria, els participants finalistes que assisteixin als Premis també tindran el seu record com finalistes. 

Aquests son els tres finalistes per categoria esportiva:

Millor Entrenador Sènior 

Aquests son els 3 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Alberto Torres (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya masculina), Cesar Saura (CB Joventut de Badalona – Lliga EBA) i Raul Pellitero (Bàsquet Neus – Segona Catalana femenina) 

La darrera guanyadora com millor jugadora sènior, Anabel Bello / Fotografia: www.territoribc.com

Millor Jugador Sènior 

Aquests son els 3 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Alex López (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya), Cristian Hernández (Bàsquet Neus – Tercera Catalana) i Javi Rodríguez (CB Mollet – LEB Plata) .

"A menys de tres setmanes per la celebració dels Premis Molt Bàsquet 2020, es el moment de desvetllar els tres finalistes finals dels premis de cada categoria esportiva, malgrat el dia dels Premis Molt Bàsquet, seran visualitzats els cinc finalistes de cada categoria"

Millor Jugadora Sènior 

Aquestes son les 3 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Ainoa Madueño (Bàsquet Neus – Segona Catalana), Marta Arbizu (UE Mataró – Lliga Femenina 2) i Merche Carrillo (B. Draft Gramenet – Copa Catalunya) 

Millor Entrenador de Formació. Premi Juan del Moral 

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Christian De La Osa (Bàsquet Neus – Sots 21 masculí), Toni Sáez (CB Santa Coloma “B” - Cadet masculí) i Toni Salvador (CB Santa Coloma “A” – Cadet masculí). 

Millor Entrenador de Promoció. Premi Josep Grau 

Aquests son els 3 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Didac Arredondo (CB Joventut Badalona “A” – Infantil masculí), Manel Muñiz (Barça “A” – Infantil masculí) i Pedro José Saavedra (Bàsquet Neus “A” – Mini masculí) 

Millor Jugador Jove 

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Artur Ciuret (JAC Sants “B” – Junior), Enric Sánchez (Bàsquet Neus – Sots 21) i Victor Iglesias (CB Santa Coloma - Junior) 

Millor Jugadora Jove 

Aquestes son les 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Ana Guillen (Barça CBS – Junior), Erika Aspajo (Georgian Court University) i Núria Barrientos (Washburn University).

Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.