Article publicat el 22 de juny de 2022

Avui farem un repàs de les mencions atorgades  als Premis Molt Bàsquet d’enguany, excepte els Premis Can Xaconet “A Tota una trajectòria”, La Millor Cistella de la temporada i els Premis no esportius que els reservem per més endavant.

En el cas de les mencions individuals, on no s’inclouen algunes que no està confirmat si es podran entregar o no, son les següents (per ordre alfabètic de nom):

  • Adrià Sanchez / David Sánchez (CB Sant Josep de Badalona – Jugadors): Campions Segona Fase CC Infantil 1r. Any.
  • Carlos Escudero (AE Minguella – Jugador): Campió Fase Copa Federació CC 1r. Any Junior
  • César Saura (CB Joventut de Badalona – Entrenador): Campió de Catalunya i Espanya Junior masculí.
  • Didac Arredondo (CB Joventut de Badalona – Entrenador): Campió de Catalunya i campió Fase Prèvia / Fase Regular CC Preferent Infantil
  • Joel Cazorla (CB Joventut de Badalona – jugador): Sotscampió de Barcelona i Catalunya i campió Fases 1, 2 i 3 CT Mini Nivell A1
  • Jose Carlos Suarez (BF Manresa – Entrenador): Campió Fase Prèvia / Fase Regular CC Preferent Junior femení.
  • Judit Llunell (Femení Sant Adrià – Jugadora): Campiona Segona Fase CC Preferent B Junior femení.


El Premini de l'ADE Fuster, premiat a la darrera edició, la del 2019 / Fotografia: www.territoribc.com

  • Manuel Heredia (UB Sant Adrià – Jugador): Campió Fase Prèvia CC Preferent Cadet masculí.
  • Marina Serrano (CB Joventut de Badalona Femení – jugadora): Campiona Segona Fase CC Preferent A Cadet femení.

En el cas de les mencions col·lectives, on no s’inclouen equips que no han pogut venir a buscar la menció (per categoria i ordre alfabètic de club):

Premi Esforç i Superació 

  • ADE Fuster: Mini masculí
  • B. Draft Gramenet: Infantil Negre femení
  • Bàsquet Neus: Mini femení
  • CB Santa Coloma: Mini femení
  • Gramenet BC: Escobol

Sènior 

  • Gramenet BC: Campiones de Barcelona i Catalunya Sots 25 FCBQ i ascens a Tercera Catalana femenina.

 Junior 

  • Bàsquet Neus: Campiones Fase Prèvia FCBQ Nivell B femení
  • Bàsquet Neus: Campions Segona Fase FCBQ Nivell A masculí
  • Gramenet BC: Campiones Fase Regular FCBQ Nivell A femení
  • Gramenet BC Blau: Campions Fase Prèvia FCBQ Nivell A masculí

 Cadet 

  • ADE Fuster: Campions Fase Regular FCBQ Nivell C masculí
  • Bàsquet Neus: Campions Fase Prèvia FCBQ Nivell B masculí

 Infantil 

  • ADE Fuster “A”: Campions Fase Prèvia FCBQ Nivell C masculí
  • Bàsquet Neus: Campions Fase Regular CEEB masculí
  • Gramenet BC: Campiones Fases Barcelona FCBQ Nivell A2

 Preinfantil 

  • CB Santa Coloma: Campions Fase Prèvia / Fase Regular FCBQ Nivell A masculí

 Mini 

  • Bàsquet Neus “A”: Campions Fase Prèvia FCBQ Nivell C masculí
  • CB Santa Coloma: Campiones Fase Prèvia FCBQ Nivell C femení
  • Gramenet BC: Campiones Fase Prèvia FCBQ Nivell C femení


Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.