Article publicat el 29 de juny de 2022

Diumenge ja arriben els Premis Molt Bàsquet després de quasi tres anys sense que es poguessin realitzar i avui repassarem la resta de premis esportius que restaven: Premis Can Xaconet “A Tota una trajectòria”, La Millor Cistella de la temporada i els Premis no esportius. 

En el cas del Premis Can Xaconet “A tota una trajectòria”, tot homenatjant a la contribució de persones al basquetbol colomenc, tindrem a (per ordre alfabètic de nom): 

  • David Hernández
  • Félix Vacas
  • Francesc Bellmunt
  • Sònia Raül

En el cas de “La Millor Cistella de la temporada”, atorgat per segona edició consecutiva aquest son els finalistes (per ordre alfabètic de nom): 

  • Carlos Tovar
  • Laia Gonzalez
  • Jose Antonio Cabrera


Javi Rodríguez, el darrer guanyador del Premi al Millor Jugador Sènior / Fotografia: www.territoribc.com

En l’apartat dels Premis Esportius, trobarem les següents categories i finalistes (per ordre alfabètic de nom)

Millor Entrenador Sènior

Alberto Torres (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya masculina), Cesar Saura (CB Joventut de Badalona – Lliga EBA) i Raul Pellitero (Bàsquet Neus – Segona Catalana femenina) 

Millor Jugador Sènior

Alex López (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya), Cristian Hernández (Bàsquet Neus – Tercera Catalana) i Javi Rodríguez (CB Mollet – LEB Plata)

Millor Jugadora Sènior

Ainoa Madueño (Bàsquet Neus – Segona Catalana), Marta Arbizu (UE Mataró – Lliga Femenina 2) i Merche Carrillo (B. Draft Gramenet – Copa Catalunya)

Millor Entrenador de Formació. Premi Juan del Moral

Christian De La Osa (Bàsquet Neus – Sots 21 masculí), Toni Sáez (CB Santa Coloma “B” - Cadet masculí) i Toni Salvador (CB Santa Coloma “A” – Cadet masculí).

Millor Entrenador de Promoció. Premi Josep Grau

Didac Arredondo (CB Joventut Badalona “A” – Infantil masculí), Manel Muñiz (Barça “A” – Infantil masculí) i Pedro José Saavedra (Bàsquet Neus “A” – Mini masculí)

Millor Jugador Jove

Artur Ciuret (JAC Sants “B” – Junior), Enric Sánchez (Bàsquet Neus – Sots 21) i Victor Iglesias (CB Santa Coloma - Junior)

Millor Jugadora Jove

Ana Guillen (Barça CBS – Junior), Erika Aspajo (Georgian Court University) i Núria Barrientos (Washburn University).



Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.