Article publicat el 16 de maig de 2022

Compatibilitzats els vots del Comitè d’Experts, amb un total de 275 punts més, i que representa un valor del 30% del total de les votacions, ja es coneixen els cinc finalistes per categoria esportiva, en aquest segon tall, deixant enrere als 10 finalistes de l’anterior fase. 

El Comitè d’Experts ha estat força important per decidir qui entra o no en el penúltim tall, i evidentment els guanyadors en algunes de les categories, ja que la propera de les informacions publicades correspondrà als 3 finalistes de cada categoria .

Aquests son els cinc finalistes per categoria, després del segon tall, ja amb totes les votacions tancades. 

Millor Entrenador Sènior 

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Alberto Torres (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya masculina), Cesar Saura (CB Joventut de Badalona – Lliga EBA), Isaac Cerón (B. Draft Gramenet – Copa Catalunya femenina), Raul Pellitero (Bàsquet Neus – Segona Catalana femenina) i Toni Saez (Sant Gervasi – Copa Catalunya masculina).

Millor Jugador Sènior 

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Alex López (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya), César Gómez (CB Santa Coloma “A” – Copa Catalunya), Cristian Hernández (Bàsquet Neus – Tercera Catalana), Imanol Martínez (CB Mollet – LEB Plata), i Javi Rodríguez (CB Mollet – LEB Plata) 

Millor Jugadora Sènior 

Aquestes son les 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Ainoa Madueño (Bàsquet Neus – Segona Catalana), Judith Romera (SESE – Copa Catalunya), Maria Cordón (B. Draft Gramenet – Copa Catalunya), Marta Arbizu (UE Mataró – Lliga Femenina 2) i Merche Carrillo (B. Draft Gramenet – Copa Catalunya)

"El Comitè d’Experts ha estat força important per decidir qui entra o no en el penúltim tall, i evidentment els guanyadors en algunes de les categories, ja que la propera de les informacions publicades correspondrà als 3 finalistes de cada categoria"

Millor Entrenador de Formació. Premi Juan del Moral

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Christian De La Osa (Bàsquet Neus – Sots 21 masculí), Kevin Ortiz (Bàsquet Neus – Junior masculí), Toni Márquez (Gramenet BC Blau – Junior masculí), Toni Sáez (CB Santa Coloma “B” - Cadet masculí) i Toni Salvador (CB Santa Coloma “A” – Cadet masculí). 

Millor Entrenador de Promoció. Premi Josep Grau

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Daniel Martínez (CB Grup Barna “A” – Infantil femení), Didac Arredondo (CB Joventut Badalona “A” – Infantil masculí), Manel Muñiz (Barça “A” – Infantil masculí), Marc Ballester (CB Santa Coloma “A”- Premini masculí) i Pedro José Saavedra (Bàsquet Neus “A” – Mini masculí). 

Millor Jugador Jove

Aquests son els 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Arnau Palanca (CB Grup Barna Vermell – Junior), Artur Ciuret (JAC Sants “B” – Junior), Enric Sánchez (Bàsquet Neus – Sots 21), Raul Madueño (Bàsquet Neus – Sots 21) i Victor Iglesias (CB Santa Coloma - Junior). 

Millor Jugadora Jove 

Aquests son les 5 finalistes, per ordre alfabètic de nom: Ana Guillen (Barça CBS – Junior), Berta Alcalá (Bàsquet Neus – Junior), Erika Aspajo (Georgian Court University), Nayara Arroyo (Bàsquet Neus - Junior), i Núria Barrientos (Washburn University).

Comentaris
* El correu electrònic no es publicarà al lloc web.