© 2007-2019. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

Premis Molt Bàsquet 2017

17 de juny de 2017, Teatre Josep M. de Sagarra

Colaboradors

Patrocinadors Principals

Patrocinadors

Cartell

Premsa

Premiats

Quadre de Premiats

Premi Can Xaconet " A Tota una Trajectòria"

Jordi Saladrigas

Leo Generoso

Sergio Vera

Vicenç Vonna

Premis Esportius

Millor entrenador sènior: Xavi Grau (CB Santa Coloma - Copa Catalunya)

Millor jugador sènior: Oscar Andrés (VFL Stade Basketball - Regionalen Nord Dutch)

Millor jugadora sènior: Lorena del Moral (Bàsquet Draft Gramenet - Copa Catalunya)

Millor entrenador de promoció. Premi Josep Grau: Manel Muñiz (FC Barcelona - Infantil masculí)

Millor entrenador de formació. Premi Juan del Moral: Jose Carlos Suarez (CB i Unió Manresana - Cadet masculí)

Premis No Esportius

Premi al suport al basquetbol colomenc: El Mirall.net

Premi a la difusió del basquetbol colomenc: Domingo Rodriguez

Menció Especial Esportiva: Bàsquet Neus 40è. aniversari

Mencions Esportives Individuals

Ana Guillen (Femení Sant Adrià) -Mini Femení (jugadora)-: Campiona nivell A Fase Prèvia / Fase Regular

Carlos Escudero (CB Sant Josep Badalona) -Mini masculí (jugador)-: Campió nivell A Fase Prèvia

Daniel Martinez (CB Grup Barna) -Premini femení (entrenador)-: Campió nivell C Fase Regular

Daniel Martinez / Imanol Martinez (CB L'Hospitalet) -Junior masculí (entrenador / jugador)-: Campió CC Preferent Fase Prèvia

Daniel Torres (CB Sant Josep Badalona) -Infantil masculí (jugador)-: Campió nivell A Fase Prèvia

Didac Moron / Sergio Bolsico (UBSA) -Infantil masculí (jugadors)-: Campió nivell A Fase Prèvia

Erika Aspajo (B. Draft Gramenet) -Infantil femení (jugadora)-: Sotscampiona Espanya amb S. Catalunya

Juan Jose Escudero (CB Joventut de Badalona) -Junior masculí (Preparador físic)-: Campió Catalunya Preferent

Manel Muñiz (FC Barcelona) -Infantil masculí (entrenador)-: Campió nivell A2 Fase Regular

Toni Saez (Femení Sant Adrià) -Infantil masculí (entrenador)-: Campió nivell A Fase Prèvia / Campió Catalunya Nivell A

Mencions Esportives Col.lectives

Gramenet BC -Junior femení-: Campió nivell C Fase Regular

ADE Fuster -Cadet masculí-: Campió nivell B Fase Prèvia

CB Santa Coloma "A" -Cadet masculí-: Campió nivell A Fase Prèvia

Gramenet BC "A" -Cadet masculí-: Campió nivell C Fase Prèvia

B. Draft Gramenet Groc -Infantil femení-: Campió nivell C1 Fase Regular

B. Draft Gramenet Blanc -Infantil femení-: Campió nivell C1 Fase Regular

CB Santa Coloma "B" -Mini masculí-: Campió nivell C. Fase Prèvia

Gramenet BC Gris -Mini femení-: Campió nivell D. Fase Prèvia

ADE Fuster Verd -Premini masculí-: Campió nivell C Fase Prèvia

Bàsquet Neus -Premini masculí-: Campió nivell C2 Fase Regular

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo