© 2007-2019. Versió 9. Webmaster David Parra - tbc@territoribc.com

Premis Molt Bàsquet 2014

18 de juny de 2014, Teatre Josep M. de Sagarra

Colaboradors

Patrocinadors

Premiats

Quadre de Premiats

Premi Can Xaconet " A Tota una Trajectòria"

Domingo Furest

Eli Gonzalez

Isabel Ustrell

Ivan Pardo

Maite Ordoñez

Ricard Bordas

Premis Esportius

Millor entrenador sènior: Toni Suarez (CB Santa Coloma - 2a. Catalana)

Millor jugador sènior: Sergio Vera (Bàsquet Neus - 1a. Catalana)

Millor jugadora sènior: Ana Maria Moreno (SESE - Copa Catalunya)

Millor jugador jove: Carlos Sanchez (CB Santa Coloma "B" - CC Sots 25)

Millor jugadora jove: Marta Cuartero (Bàsquet Neus - 2a. Catalana)

Millor entrenador de promoció. Premi Josep Grau: Toni Saez (Femení Sant Adrià - Mini femení)

Millor entrenador de formació. Premi Juan del Moral: Jorge Sanchez (ADE Fuster - Cadet masculí)

Premis No Esportius

Premi al suport al basquetbol colomenc: Desert

Premi a la difusió del basquetbol colomenc: Laura Ramos

Menció Especial Esportiva: CB Santa Coloma (30è. aniversari)

Mencions Esportives Individuals

Andreu Casadevall (Autocid Ford Burgos) -Sènior masculí- (entrenador): Ascens Lliga ACB

Eli Calvo / Maria Garrido / Eli Vergel (Sant Andreu Natzaret) -Sènior femeni- (jugadores): Campiones Catalunya 2a. Catalana / Ascens 1a. Catalana

Jose Carlos Suarez (CB I Unió Manresana) -Cadet masculi- (entrenador): Campió Catalunya Interterritorial

Judith Romera (Femení Sant Adrià) -Cadet femení- (jugadora): Campiona Catalunya Preferent

Oscar Andres (AEC Collblanc) -Sènior masculí- (jugador): Ascens LEB Plata

Oscar Quesada (CB Sitges) -Sènior femení- (entrenador): Ascens 2a. Catalana

Manel Muñiz (FC Barcelona) -Cadet masculí- (entrenador): Campió Espanya / Catalunya Preferent

Toni Saez (Femení Sant Adrià) -Junior / Mini femení- (entrenador): Campió Espanya junior / Campió Catalunya mini 

Mencions Esportives Col.lectives

CB Santa Coloma "A" -Sènior masculí-: Campió Catalunya 2a. Catalana / Ascens 1a. Catalana

CB Santa Coloma "B" -Sènior masculí-: Campió Grup CC Sots 25 / Ascens 3a. Catalana

B. Draft Gramenet "B" -Sènior femení-: Campiones Barcelona 3a. Catalana / Ascens 2a. Catalana

ADE Fuster -Cadet masculí-: Campió Nivell B Fase Prèvia / Nivell B1 Fase Regular

Bàsquet Neus "C" -Cadet masculí-: Campió nivell C2 Fase Regular

B. Draft Gramenet Blanc -Infantil femení-: Campió Nivell A2 Fase Regular

ADE Fuster -Preinfantil masculí-: Campió nivell B Fase Regular

B. Draft Gramenet Negre -Mini femení-: Campió nivell B Fase Prèvia

Gramenet BC -Mini femení-:  Campió nivell C. Fase Prèvia / Nivell B2 Fase Regular

ADE Fuster Verd -Mini masculí-: Campió nivell D Fase Prèvia

Gramenet BC Taronja -Premini masculí-: Campió nivell C. Fase Prèvia

Gramenet BC -Premini femení-: Campió nivell D Fase Prèvia

Video Post-Premis Molt Bàsquet

  • Facebook icono social
  • Twitter
  • Instagram
  • Icono social Flickr
  • YouTube
  • Icono social Vimeo
La Cuina de La Loli

Dalmau, 36 08923 Santa Coloma de Gramenet www.lacuinadelaloli.com

Go to link